Undestor Testocaps Testosteroni undecanoas ulotka dawkowanie, skutki uboczne, działanie i skład Apteka Internetowa Gemini

200

Undestor Testocaps Testosteroni undecanoas ulotka dawkowanie, skutki uboczne, działanie i skład Apteka Internetowa Gemini

Nie należy przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem. Stosowanie testosteronu u mężczyzn może doprowadzić do zaburzeń płodności (zmniejszenie liczby plemników na skutek zaburzenia procesu ich powstawania i dojrzewania). W przypadku stosowania dużych dawek testosteronu u kobiet mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania i problemy z zajściem w ciążę. Przyjmowanie testosteronu w trakcie ciąży jest bezwzględnie przeciwwskazane. Ponieważ nie wiadomo, czy testosteron przenika do mleka matki, nie należy karmić piersią podczas jego stosowania.

U kobiet charakterystycznym objawem jest chrypka, która może doprowadzić do trwałej zmiany głosu. Istnieje ryzyko wirylizacji płodu (rozwoju u płodu cech charakterystycznych dla dorosłych mężczyzn). Testosteron to najważniejszy męski hormon płciowy, który jest istotny m.in. W kontekście pobudzania oraz utrzymania funkcji seksualnych oraz działań anabolicznych związanych także z przyrostem tkanki mięśniowej.

  • Z kolei u kobiet badanie określające poziom testosteronu zleca się w przypadku występowania nieregularnych miesiączek, trudności z zajściem w ciążę, zmiany barwy głosu oraz pojawienia się nadmiernego owłosienia na ciele.
  • Korzystanie z serwisu nie zastępuje diagnostyki lub konsultacji z farmaceutą czy lekarzem oraz zaleceń lekarza, czy farmaceuty co do przyjmowania leków.
  • Nie stosować na okolice narządów płciowych (prącia i jąder), ponieważ ze względu na dużą zawartość alkoholu w leku Androtop może to wywołać miejscowe podrażnienie.
  • W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Brak badań potwierdzających przenikanie testosteronu do mleka kobiecego.

Muszą one również unikać jakiegokolwiek kontaktu cielesnego z miejscami nałożenia leku Testavan u mężczyzn. Utrzymanie prawidłowego stężenia tego hormonu we krwi ma także istotne znaczenie ze względu na jego oddziaływanie na sferę psychiczną. Nie od dziś wiadomo, że substancja ta wpływa na nastrój i poczucie własnej wartości, a jej deficyt może powodować rozdrażnienie, niepokój, zmęczenie czy nawet problemy ze snem.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

W celu oznaczenia jego ilości we krwi przeprowadza się proste badanie laboratoryjne, które jednocześnie daje możliwość skontrolowania równowagi hormonalnej. Wskazaniem do jego wykonania u mężczyzn mogą być między innymi zaburzenia płodności. Testosteron może bowiem hamować wydzielanie związków charakterystycznych dla nabłonka plemnikotwórczego, przyczyniając się do zmniejszenia objętości jąder czy do zakłócenia procesu spermatogenezy. Suplementy diety dostępne w aptece nie będą miały analogicznego działania jak zastrzyki zawierające testosteron. Dehydroepiandrosteron, który stymuluję produkcję testosteronu i innych silnych androgenów.

Zalecenia lekarza – kiedy bada się poziom testosteronu?

Lek Androtop zawiera testosteron, hormon męski wytwarzany fizjologicznie w organizmie. Osoba ta powinna jak najszybciej umyć wodą z mydłem skórę w miejscach bezpośredniego kontaktu – im dłużej żel pozostaje w kontakcie ze skórą, tym większe ryzyko wchłonięcia testosteronu. Przerwanie leczenia lekiem Testavan może być konieczne, jeśli w miejscu nałożenia leku wystąpią ciężkie reakcje skórne. Leku Testavan nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 18 lat. Objawem przedawkowania testosteronu są częste i długotrwałe erekcje, zwiększenie masy ciała, drażliwość, nerwowość.

Donoszono o nasileniu problemów z oddychaniem podczas snu u niektórych osób leczonych testosteronem, zwłaszcza jeżeli występuje u nich otyłość lub cierpią już na problemy z oddychaniem. Lek Androtop nie jest https://www.manaskill.com/pl-sterydysklep-com/skandal-z-pryszkami-sterydowymi-w-sporcie/ przeznaczony do stosowania przez kobiety w ciąży. W czasie i zaraz po nałożeniu leku nie należy stosować środków nawilżających ani produktów ochrony przeciwsłonecznej w miejscu, na które nałożono żel.

Stosuje się go jako testosteronową terapię zastępczą w leczeniu różnych chorób, które wynikają z niedoboru testosteronu. Lek Androtop zwiększa stężenie testosteronu w organizmie człowieka. Stosowany jest jako testosteronowa terapia zastępcza w leczeniu różnych chorób, m.in hipogonadyzmie męskim. Z kolei u kobiet badanie określające poziom testosteronu zleca się w przypadku występowania nieregularnych miesiączek, trudności z zajściem w ciążę, zmiany barwy głosu oraz pojawienia się nadmiernego owłosienia na ciele.